Powiat Nidzicki realizuje projekt profilaktyczny obejmujący swoimi działaniami mieszkańców w wieku 1-9 lat oraz 60 lat i więcej.

Do tej starszej grupy wiekowej kierowane są m. in. bezpłatne konsultacje/ szkolenia z zakresu promocji zdrowia. Umożliwią one uczestnikom zwiększenie kontroli nad swoim zdrowiem i jego poprawę przez podejmowanie decyzji sprzyjających zdrowiu, kształtowanie potrzeb i kompetencji do rozwiązywania problemów zdrowotnych oraz zwiększanie potencjału zdrowia. Bardzo istotna jest bowiem wiedza na temat chorób stanowiących w naszym środowisku największe zagrożenie dla zdrowia i życia oraz stosowanej profilaktyki, czy podjęcie leczenia w przypadku, kiedy już zachorujemy. Podczas spotkań ze specjalistą omawiane są najważniejsze choroby układu oddechowego, ich objawy, diagnostyka i sposoby leczenia oraz metody oceny sprawności układu oddechowego. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu w wieku 60+ do pogłębiania wiedzy na temat własnego zdrowia. Uczestnicy spotkań otrzymają materiały promocyjne, gadżety i skorzystają z poczęstunku.

Szkolenia jesteśmy w stanie zorganizować w każdej gminie. Zapisy prowadzi realizator - Centrum Biznesu i Promocji Kadr pod numerami telefonów: 533 085 151 lub (41)247 66 76, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Biuro Projektu: Powiat Nidzicki, ul. Traugutta 23, 13-100 Nidzica, tel. 896258214 lub 896252384, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ponadto, w ramach Projektu, oferujemy bezpłatne badania i szczepienia

zdrowie1

zdrowie 22