IMG 5484 800x533

Dnia 6 października 2019 roku w Janowcu Kościelnym odbyła się uroczystość z okazji Złotych, Diamentowych oraz Żelaznych Godów.

            Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Szanownych Jubilatów i ich rodzin, celebrowaną przez Proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela -księdza kanonika Jacka Lubińskiego.

            Po mszy św. wójt Piotr Rakoczy wręczył w imieniu Prezydenta RP Medale za długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz dyplomy gratulacyjne. Wójt w imieniu Samorządu Gminnego i  własnym złożył wszystkim Jubilatom serdeczne gratulacje i podziękowania, za piękny przykład jakim jest stworzenie szczęśliwej rodziny i wytrwanie ze sobą przez wiele lat w małżeństwie, co jest dumą dla społeczności lokalnej.

            Listami gratulacyjnymi oraz upominkami zostały uhonorowane również pary obchodzące Diamentowe i  Żelazne Gody, którym Pan Wójt oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Marianna Malinowska życzyli szczęścia, miłości i wytrwałości w drodze ku kolejnym jubileuszom.

            Ksiądz Kanonik wszystkim Jubilatom wręczył pamiątkowe listy od Biskupa Płockiego wraz z Błogosławieństwem na dalsze zgodne i pełne miłości lata życia w małżeństwie.

            Dalsza część uroczystości, przy kawie i torcie, odbyła się w radosnej atmosferze na plebani, gdzie Jubilaci podzielili się receptą na dożycie tak pięknych lat wspólnie.

            Do par,  które nie mogły uczestniczyć w uroczystości, Pan Wójt wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego udał się do miejsca zamieszkania, gdzie zostały wręczone medale, kwiaty, upominki oraz dyplomy gratulacyjne. Spotkania z małżonkami przebiegały w miłej atmosferze, dzięki gościnności gospodarzy.

 Ewelina Mierzejewska

Kierownik USC

 

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku"