img 44

  W niedzielę 3 kwietnia 2016 r. w Gminie Janowiec Kościelny już po raz piąty powitano grupę młodzieży obchodzącej w tym roku osiemnaste urodziny. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną w Święto Miłosierdzia Bożego przez Proboszcza Parafii Księdza Jacka Lubińskiego.

    Następnie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym, Jubilatów i wszystkich przybyłych gości powitała Ewelina Mierzejewska- kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która poinformowała młodzież jakie prawa, przywileje i obowiązki nabywają w związku z ukończeniem 18 lat.

    Pani Wójt Bożena Grochala w imieniu wszystkich samorządowców, mieszkańców oraz własnym złożyła serdeczne życzenia, życząc udanego startu w dorosłe życie, szczęścia, radości, spotkania na swej drodze samych wspaniałych ludzi. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego oraz kierownicy komórek i jednostek samorządowych.

    Uroczystość została uatrakcyjniona występami młodzieży z zespołu tanecznego działającego przy SOKSIR, prowadzonego przez panią kierownik Marzenę Borkowską.

    Osiemnastolatkowie z rąk Ks. Proboszcza i Pani Wójt otrzymali pamiątkowe dyplomy gratulacyjne, a kwiatek urodzinowy wręczył Przewodniczący Rady Gminy Pan Zbigniew Ambroziński.

    Część oficjalna zakończyła się odśpiewaniem tradycyjnego "STO LAT" oraz występami wokalnymi Anity Nyga oraz Weroniki Zielińskiej. Zwieńczeniem uroczystości stał się występ Mateusza Kowalewskiego - zwycięzcy konkursu Muzyka przeciw przemocy. Występ nawiązywał do zagrożeń współczesnego świata, na które młody człowiek musi umieć reagować i im się przeciwstawiać.

    Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem - tortem urodzinowy. 

   Wszystkim osiemnastolatkom życzmy samych sukcesów w dorosłym życiu. Dziękujemy za obecność Jubilatom oraz ich rodzinom.

Ewelina Mierzejewska
Kierownik
Urzędu Stanu Cywilnego