IMG 5361 800x533

W dniu 03.10.2019. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty, zorganizowane dzięki współpracy z  Miejską Bibliotekę Publiczną w Nidzicy.  Mottem przewodnim było hasło  „ Podróże kształcą”. Tym razem gościem Samorządowego Ośrodka Kultury i działającej tam Biblioteki Publicznej była Pani Anna Jaklewicz - z zamiłowania podróżniczka i antropolog,  z wykształcenia archeolog. Pani Anna w Chinach spędziła niemal dwa lata, co pozwoliło bliżej poznać zwyczaje kulturowego tego kraju. W rezerwacie Wolong opiekowała się też pandami.

 W trakcie warsztatów uczestnicy z zaciekawieniem słuchali opowieści, ale nie lada wyzwaniem była próba pisania chińskich znaków. Niezwykle interesująca była także nauka posługiwania się pałeczkami.

Uczestnicy warsztatów poznali  noworoczne tradycje  Chin, zwyczaje kulinarne, proces uprawy ryżu. Przybliżono także  historię Wielkiego Muru.

 W spotkaniu udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i Waśniewa – Grabowa.

Spotkanie z Panią Anną Jaklewicz to oprócz przekazanej wiedzy - dawka pozytywnej energii, dowód że marzenia się spełniają, a podróże kształcą.

SOK

 

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku"