20170313 160137 800x600

13.03.2017r. o godzinie 15:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół odbył się spektakl pt. „SEPARACJA?” , wystawiony przez Scenę „ Rode” Kraków-Tarnów.

           Główni bohaterowie, czyli Joanna i Patryk Kowalscy, po 25 latach wspólnego życia, przeżywają kryzys. Bohaterowie wytykają sobie błędy i niedoskonałości z poprzednich lat. Pojawia się też alkohol, który problemów jednak nie rozwiązuje. Wzajemne zarzuty są banalne i rozśmieszają publiczność do łez. Kryzys związku zostaje jednak pokonany. Oboje małżonkowie dostrzegają w sobie bratnią duszę. Mimo różnic charakteru, temperamentu uznają, że nadal powinni być razem. Umiejętność kompromisu, przywiązanie i wzajemna troska o siebie okazały się receptą na pokonanie kryzysu w związku.

Po spektaklu aktorów obdarowano kwiatami i gromkimi brawami.

Pan Mariusz Marczyk – reżyser i aktor przybliżył publiczności swój dorobek literacki.

Miłym akcentem obchodów Dnia Kobiet był słodki poczęstunek, a domowe wypieki wszystkim bardzo smakowały.

Wśród publiczności byli też panowie i taki był zamiar. Zmieniona formuła obchodów Dnia Kobiet to zamierzony cel. Dostrzegając potrzeby zaspakajania potrzeb kulturalnych mieszkańców zdecydowano o wystawieniu sztuki teatralnej. Pozwoliło to połączyć przyjemne z pożytecznym. Obcowanie z kulturą to bowiem jedna z form działań profilaktycznych, służąca zapobieganiu negatywnym zjawiskom społecznym.

Mamy nadzieję, że zarówno Paniom jak i Panom przypadł do gustu taki sposób obchodów Dnia Kobiet. Może więc w przyszłym roku obejrzymy wspólnie inny gatunek sztuki widowiskowej- np. kabaret?. Propozycje mile widziane.

Zofia Wielgus