IMG 7720 800x533

Święta Bożego Narodzenia i czas poprzedzający go jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim - rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. To ludzie, przy których powinniśmy stanąć i poświęcić im chwilę swojego czasu, odrobinę swojej uwagi. Ta właśnie myśl spowodowała, że po raz kolejny odbyło się w naszej gminie Spotkanie Wigilijne dla Seniorów. Na tę uroczystość zaproszenie przyjęło 40 osób.

Uroczystość wigilijna rozpoczęła się w dniu 11 grudnia 2018 roku o godz. 11-tej w Samorządowym Ośrodku Kultury w rodzinnej, świątecznej atmosferze. Przy wspólnym stole spotkali się mieszkańcy gminy, Wójt Gminy Janowiec Kościelny Pan Piotr Rakoczy, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Marianna Malinowska jak również Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Marzena Radzymińska.

Tegoroczne spotkanie, powitanie gości i przekazanie świątecznych życzeń, rozpoczęła Pani Marzena Borkowska – p.o. Kierownika Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który na wstępie przeczytał fragment Ewangelii wg Św. Łukasza po czym złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zaznaczając, iż spotkanie to ma na celu podtrzymanie idei świąt i podążanie kierunkiem wyznaczonym przez tradycję nakazującą dzielenie się wszystkim, tak aby w ludzkich sercach zagościła miłość, a na ludzkich twarzach uśmiech i radość.

Wszyscy uczestnicy tego spotkania łamiąc się tradycyjnym opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia. Następnie podane zostały na stół pierwsze tradycyjne potrawy wigilijne. Czas pomiędzy podawaniem kolejnych potraw, zebrani na wieczerzy goście, umilali sobie wspólnymi rozmowami i słuchaniem kolęd.

Spotkanie opłatkowe uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Pani Kierownik SOK oraz występ Janowieckich Iskierek ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym. Przepiękne kolędy i piosenki świąteczne wprowadziły wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia, a gromkie brawa były najlepszym dowodem uznania.

 Dla większości naszych gości spotkanie wigilijne było najważniejszym wydarzeniem w mijającym roku - wspólne rozmowy, życzenia, opłatek oraz kolędowanie sprawiły, iż zapomnieli oni o swoich problemach, chorobie czy samotności.

SOK

 

SOK