wasniewopilka

Drużyna dziewcząt z Gminy Janowiec Kościelny zajęła XI miejsce w Polsce w finale krajowym LZS "Mała Piłkarska Kadra Czeka 2016".
W dniach 7-10 lipca w Reńskiej Wsi koło Opola odbył się finał krajowy turnieju LZS "Mała Piłkarska Kadra Czeka". Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały dziewczęta z Gminy Janowiec Kościelny. W grupie naszych zawodniczek znalazł się mistrz Polski "Medyk Konin". Losowanie sprawiło, że dodatkowo  nasze zawodniczki musiały rozegrać jeden mecz więcej.
Mecze odbywały się w czterech grupach a potem grano systemem pucharowym. W grupie dziewczęta przegrały z mistrzyniami Polski Medykiem Konin 0:4 i zespołem Kaja Opoczno  0 :1. W dalszej części piłkarki pokonały zespół LUKS Kusy Suchań w rzutach karnych 3 :2. Po rozegraniu tego barażu przegrały z zespołem LUKS Sportowa Czwórka Radom 0:7. W ostatnim meczu pokonały UKS Pionier Brańsk 2:1 w rzutach karnych.
Trzy przegrane i dwie wygrane w stawce drużyn głównie klubowych i z dużych miast to całkiem przyzwoity wynik. Finał krajowy do którego doszły te dziewczęta to najlepszy wynik sportowy osiągnięty w tym roku szkolnym w Gminie Janowiec Kościelny.
Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Janowcu Kościelnym oraz sponsorowi LZS " Orzeł Janowiec Kościelny ". Reprezentację województwa warmińsko-mazurskiego stanowiły dziewczęta z dwóch szkół podstawowych z Gminy Janowiec Kościelny: SP Janowiec Kościelny i SP Waśniewo Grabowo. Skład drużyny: (w kolejności alfabetycznej) Kowalska Julia, Kwiatkowska Magdalena, Pokrzywnicka Zuzanna, Pokus Anna, Radzikowska Kinga, Rama Julia, Szczepkowska Maria, Węgierska Zuzanna, Wiśniewska Natalia, Wójcika Dominika.


Opiekunami drużyny byli: Elżbieta Zielińska i Wiesław Kacner.

wasniewopilka