bierg

Tegoroczny III Janowiecki Bieg Rodzinny pod hasłem „Europa Razem” został zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym w ramach Pikniku „Jesteśmy w Europie” przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie oraz Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Janowiecki Bieg Rodzinny impreza, która doskonale wpisała się w obchody XX-tych Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny, gdzie najważniejsze były dzieci, które stały się głównymi bohaterami spotkania. Na ścieżce biegowej rywalizowały drużyny rodzinne oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych w Janowcu Kościelnym i Waśniewie – Grabowie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Choć nie wyniki i miejsca były najważniejsze - odnotujmy, że jako pierwsi na na mecie w kategorii rodzinnej zameldowali się Sobotka Mateusz i Rogoziński Eryk, drugie miejsce powędrowało do Pokus Tomasza i Purzyckiego Grzegorza, trzecie miejsce zajęli Szulc Szymon i Szulc Radosław.

W kategorii klas I-III miejsca na podium wywalczyli :

I miejsce – Oliwia Długokęcka,

II miejsce – Wiktor Tejs,

III miejsce – Michał Załoga.

W kategorii klas IV-VI :

I miejsce – Michał Szulc,

II miejsce – Grzegorz Skaliński,

III miejsce – Mateusz Tejs.

A w kategorii klas VII i Gimnazjum następujące miejsca zajęli :

I miejsce – Marek Chmielewski,

II miejsce – Jakub Iwanowski,

III miejsce – Bartosz Kuligowski.

Wszyscy startujący dostali na mecie pamiątkowe medale. Na zwycięzców, oprócz pucharów czekały atrakcyjne nagrody. Po zakończonej rywalizacji biegowej na ok 2-kilometrowej trasie, na wszystkich czekały punkty sprawnościowe, po zaliczeniu których,  każdy uczestnik dostawał drobny upominek. W trakcie imprezy nie zabrakło Europejskiego Koła Fortuny, maskotki Syriusza, konkursów i quizów na temat wiedzy o Unii Europejskiej oraz kiełbasek z grilla. Miłą atrakcją podczas tegorocznych zmagań, był recital słowno-muzyczny poety, piosenkarza Jacka Musiatowicza z synem Michałem – uczestnikiem programu Must Be The Music. Przeplatane muzycznie opowieści zachęcały do rozwijania pasji, zainteresowań i umacniania pozytywnych relacji w rodzinie.  

Idea organizacji Biegu Rodzinnego od samego początku jest niezmienna- nie liczy się tak naprawdę czas ukończenia biegu, ważne aby był to czas spędzony aktywnie i razem z rodziną. Bo to rodzina jest najważniejsza i na metę dobiec trzeba razem. Sukcesem jest sam udział w biegu i jego ukończenie.  W rodzinie każdy powinien się bowiem wzajemnie wspierać. Tak też jest w  organizowanym Biegu Rodzinnym- czasem potrzebny doping, a czasem trzeba słabszego wziąć na ręce……

W ten sportowy sposób akcentowano obchody Gminno-Parafialnych Dnia Rodziny.

To był naprawdę dobrze spędzony czas razem. Zapraszamy na kolejny IV Janowiecki Bieg Rodzinny za rok.

SOK