IMG 7434 800x600

Motto wszystkich spotkań i wydarzeń- „ Czas zagospodarowany to czas pożyteczny- z dala od używek jestem zdrowszy, szczęśliwszy i bogatszy o zdobytą wiedzę i umiejętności”

- Zachęcamy do udziału w organizowanych wyjazdach oraz spotkaniach -

25 stycznia 2016 r. pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji z Janowca Kościelnego udali się do świetlicy w Nowej Wsi Dmochy. W spotkaniu wzięło udział 20 dzieci oraz kilkoro dorosłych. Podczas ponad 2 godzinnej imprezy przeprowadzone zostały zabawy integracyjne z dziećmi. Imprezę rozpoczęliśmy od malowania farbami - „Moje wymarzone ferie zimowe”.Nie zabrakło słynnej na naszych imprezach ,,baby jagi z piłką” oraz zawodów pękających balonów. Odbyła się również zabawa w kalambury i zabawa w kolory.
Na koniec czekała na wszystkich gorąca herbata oraz pyszne karnawałowe wypieki, które przygotowały Pani radna Marianna Malinowska oraz Pani sołtys - Marzena Płoska.

 

27 stycznia 2016 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci lepiły zwierzaki z masy solnej. Po skończonych zajęciach dzieci obejrzały bajkę wyświetloną na projektorze. W spotkaniu wzięło udział 13 dzieci.

 

28 stycznia 2016 r. Samorządowy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Janowcu Kościelnym zorganizował wyjazd na basen do Mławy. W wyjeździe wzięło udział 21 osób. Dzieci korzystały z wielu wodnych atrakcji: małego i dużego basenu, jacuzzi, rwącej rzeki, biczy wodnych, zjeżdżalni, gejzerów itp. Oprócz zabawy była to także atrakcyjna forma poprawy zdrowia i kondycji fizycznej. Wszyscy jednogłośnie oznajmili, że taki wyjazd był im potrzebny. Podróż autokarem umilały rozmowy, a czas spędzony na basenie był świetną zabawą dla dzieciaków.

29 stycznia br. pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji odwiedzili najmłodszych mieszkańców Szczepkowa Borowego. Przybyłe do świetlicy wiejskiej dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. Dzieci z ochotą malowały farbami oraz lepiły z masy solnej różne  bajkowe ludki i zwierzaki. Były też różne zabawy,
w tym ulubiona „ w krzesła”  Na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Panie Monikę Szypulską, Joannę Karpińską oraz Gabrysię Szczepkowską.
                                                                                                                                           

            01 lutego 2016 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbył się Bal Karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców Gminy. Radosne, uśmiechnięte buźki załączone na poniższych zdjęciach świadczą o wspaniałej zabawie naszych milusińskich.

        02 lutego 2016 r. 50 osobowa grupa pojechała do kina na film pt „Alvin i Wiewiórki”. Dzieci z wypiekami na twarzy oglądały film animowany, który opowiadał o mocy prawdziwej przyjaźni. Oby ta moc funkcjonowała również w realnym świecie.

 

         03 lutego 2016 r. w SOKSiR odbyło się przedstawienie pt.”Królowa Śniegu”, którą wystawiła grupa teatralna ART RE z Krakowa. Przedstawienie obejrzało 43 dzieci.

        04 lutego 2016 r. Samorządowy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Janowcu Kościelnym zorganizował nocne biwakowanie dla dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne.
W „ nocnym biwakowaniu” wzięło udział 14 dzieci. Zabawy i wspólne oglądanie bajek w nocy to jak się okazało niezła frajda dla dzieci

       04 lutego 2016 r. Samorządowy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zorganizował I Święto Babcinego Pampucha. Było to spotkanie Seniorów z dziećmi, które miało na celu integrację międzypokoleniową. W spotkaniu wzięło udział ok 40 osób. Były wspólne rozmowy, śpiew oraz degustacja wypieków karnawałowych. W konkursie na najsmaczniejszy wypiek karnawałowy dzieci wybrały wafle, przygotowane przez Panią Teresę Chmielewską z Janowca Kościelnego

Katarzyna Borkowska