20170123 102701 800x600

OGNISKO

Pierwszy dzień ferii za nami. Samorządowy Ośrodek Kultury na rozpoczęcie ferii zorganizował ognisko dla dzieci na stadionie Gminnym w Kucach. Zabaw i gier na śniegu nie było końca. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością podczas budowy postaci z materiałów znalezionych na terenie stadionu. Rogrzewkę podczas mroźnego dnia zapewniły im gry i tańce na śniegu. Na koniec uczestnicy upiekli sobie kiełbaskę na ognisku i wypiły gorącą herbatę. To był udany i fajnie spędzony czas razem.

ZAJĘCIA TANECZNE

24.01.2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się Warsztaty Taneczne w ramach programu ferii dla dzieci. Uczestnicy mieli okazje poprzez zabawy rozćwiczyć poszczególne partię ciała, nauczyć się podstaw tańca oraz nowej choreografii. Na sali panowała super atmosfera podczas zabawy rytmem.

WYJAZD DO MULTIKINA

26.01.2017r. odbył się wyjazd do Multikina na bajkę pt. "SING". Film animowany „SING” to opowieść o misiu Koala, który aby uratować teatr przed ruiną organizuje Konkurs Piosenki. Przezabawne perypetie poszczególnych zwierząt występujących w filmie bardzo przypadły do gustu uczestnikom wyjazdu.

BAL KARNAWAŁOWY

27.01.2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się Bal Karawałowy dla dzieci. Fantastyczne przebrania uczestników wprowadziły nas w magiczny świat bajki. Podczas balu nie zabrakło animacji tanecznych oraz gier i zabaw. Dzieci mogły zaprezentować swoje stroje i powiedzieć kilka słów o sobie oraz popisać się swoimi umiejętnościami. Nie zabrakło drobnych niespodzianek dla uczestników imprezy. Wszyscy bawili się doskonale.

 ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Trzeci dzień ferii minął pod hasłem sztuki. Dzieci wzięły udział w Warsztatach Plastycznych, gdzie miały okazję wykonać plakaty o tematyce antyalkoholowej.

WARSZTATY TANECZNE

Kolejny tydzień ferii rozpoczął się zajęciami tanecznymi . Podążając za tematyką antyalkoholową, dzieci mogły uczestniczyć w próbie do spektaklu pt. „Walka dobra ze złem”, którego przesłaniem jest profilaktyka antyalkoholowa.

 

TEATRZYK 

Samorządowy Ośrodek Kultury odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK – ART z Krakowa ze spektaklem „Rubinowy Książe”. Jest to piękna adaptacja jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Córka szacha - Fatima w niezwykły sposób zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo traci ukochanego. Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskuje męża. Musi jednak obiecać Królowi Wód - ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać. Spektakl przeplatany był piękną, orientalną muzyką, przybliżającą egzotykę wschodu. Barwne i piękne kostiumy oraz scenografia w pełni oddawały baśniową atmosferę. Wesoło przedstawiony spektakl, zapewniał dzieciom dobrą zabawę, zwrócił również uwagę na to, iż nadmierna ciekawość oraz brak poszanowania dla czyichś sekretów, mogą czasem nas zgubić.

 

ŚWIĘTO BABCINEGO PAMPUCHA

Święto Babcinego Pampucha, czyli konkurs wypieków odbył się w środę 01.02.2017 w Samorządowym Ośrodku Kultury. Oprócz pysznych słodkości, które trafiły pod ocenę jury, nie zabrakło występów Janowieckiego Teatru Tańca. Na stół oceniających trafiły 4 słodkie pyszności, pączki, chrusty, ciasta ( sernik i bananowiec), które przyprawiały o karnawałowy zawrót głowy. Spotkanie integrujące seniorów z młodszym pokoleniem w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się już po raz drugi. W skład komisji oceniającej wcieliły się dzieci z gminy Janowiec Kościelny.

Jury nie miało łatwego zadania. Pięknie prezentujące się wypieki trzeba było spróbować i sprawiedliwie ocenić.

I miejsce (pączki) zdobyły Panie Krystyna Duchna, Jadwiga Kowalczyk, Renata   Szczepkowska.

II miejsce (chrusty) zdobyła Pani Stanisława Kolankowska.

Wyróżnione zostało również ciasto (bananowiec) w wykonaniu Alfredy Pobryckiej.

  

BASEN

02.02.2017r. Samorządowy Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd na basen do Mławy. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie aktywności ruchowej wśród młodzieży. W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między rówieśnikami. Dobrze jest  w dzisiejszych czasach propagować zdrowy styl życia i zachęcać do czynnego uprawiania sportu, bo jak wiemy, większość wybiera niepokojąco „osiadły – przedkomputerowy” sposób na życie


SEANS FILMOWY

03.02.2017r. Samorządowy Ośrodek Kultury zorganizował Seans Bajkowy. Dzieci mogły obejrzeć bajkę pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych nawiązujących  do obejrzanej bajki, nie zabrakło również gier i zabaw. Wszyscy miło spędzili ten ostatni dzień ferii w SOK.


 SOK