DSCF8010 600x450

Dnia 2 marca 2018 r. z okazji zbliżających się obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, Panie z Gminy Janowiec Kościelny, uczestniczyły w Koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadymy. Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmujący chór, balet i orkiestrę skupił tego dnia wyjątkowo liczną grupę miłośników z całego Regionu. Z naszej gminy w koncercie udział wzięło 65 osób, byli też Panowie.

Patronat nad koncertem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki i Prezydent Miasta Olsztyn. Koncert był pod hasłem: „A to Polska właśnie”.

Na wspólny wyjazd zostały zaproszone Panie, które aktywnie uczestniczą w życiu swoich lokalnych środowisk, angażują się w integrację i rozwój małej Ojczyzny, którą jest Gmina Janowiec Kościelny. Były Panie pełniące funkcje: radnej, sołtysa, urzędniczki, prezesa i członka stowarzyszeń. Była też Wójt i Przewodniczący Rady Gminy. Na program koncertu złożyły się najpiękniejsze kompozycje i opracowania muzyczne. W repertuarze znalazły się przebojowe piosenki, tańce ludowe i narodowe, z którymi Zespół „Śląsk” zdobywa serca w Polsce i na całym świecie. Należy podkreślić, że klasa wykonawcza „Śląska” zyskała uznanie innych narodów, jest jedną z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych.

Czerpiąc pozytywną energię z owacyjnego przyjęcia publiczności, artyści odwdzięczyli się wspaniałym scenicznym widowiskiem, pełnym braw, wigoru i wzruszeń.

Jak wspaniały był efekt, można podziwiać oglądając zdjęcia z koncertu.