IMG 5646 800x600Uroczyste obchody Dnia Niepodległości, połączone z Dniem Weterana rozpoczęły się Mszą Św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, celebrowaną przez Proboszcza Parafii- księdza Jacka Lubińskiego, który w poetycki sposób wygłosił przepiękne kazanie, cytując zapisane myśli o Ojczyźnie  z utworów literackich powstałych na przestrzeni czasu.  
Symboliczną oznaką umiłowania Ojczyzny i pamięci o przodkach walczących o niepodległość była kokarda narodowa, którą przypinano każdemu uczestnikowi uroczystości.
Samorządowy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przygotował montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowano bezpośrednio po Mszy Św. Przepiękne wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Janowcu  Kościelnym i Szkoły Podstawowej  w Waśniewie-Grabowie wprowadziły nastrój zadumy, powagi i refleksji. W tle przewijały się zdjęcia Janowca Kościelnego z okresu wojennego, które w prezentacji multimedialnej przygotował Pan Michał Piotr Moszczyński.
Biało-czerwone kwiaty złożono pod Figurką Matki Boskiej z Dzieciątkiem  i tablicą upamiętniającą poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny przy Zespole Szkół w Janowcu Kościelnym.
  Wójt Gminy-Pani Bożena Grochala dziękując za udział w uroczystościach przekazała życzenia  z  przesłaniem życia w  pokoju, wolności i szacunku dla pokolenia ludzi walczących o niepodległą Ojczyznę.