DSCF2004 800x480 z1 z3 z2 410x600

22 czerwca 2016 r. na sali gimnastycznej odbyła się premiera musicalu „Koty dachowe” w wykonaniu dzieci z Janowieckiego Teatru Tańca. Młodzi aktorzy przez kilka miesięcy przygotowywali się do występu pod opieką Pani Marzeny Borkowskiej – Kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Musical KOTY (skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera) to w zasadzie cykl piosenek, w których poznajemy kolejnych członków klanu Dachowców. Widzowie nie spodziewali się, że wśród młodych mieszkańców Gminy są tak ogromne talenty aktorskie. Podczas pierwszego występu na widowni zasiedli uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy z podziwem oglądali wspaniałe wykonanie odtwórców poszczególnych ról. W godzinach popołudniowych przedstawienie oglądać mogli mieszkańcy gminy. Po zakończeniu występów młodzi aktorzy uhonorowali Panią Marzenę bukietem kwiatów.

Realizacja musicalu możliwa była dzięki zaangażowaniu SOKSiR w Janowcu Kościelnym oraz środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Ziemi Janowieckiej z programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce" w ramach projektu pn. "Janowiecka zgraja pomysłów - PRZEZWYCIĘŻYĆ NUDĘ".

Aktorzy (koty): Olaf Gałęziewski, Wiktoria Nowosielska, Amelia Szczepkowska, Ania Jabłonowska, Tomasz Gąsiorowski, Alicja Szczepkowska, Maja Wesołowska.

Pozostali aktorzy: Weronika Wacikowska, Zuzia Kowalczyk, Dagmara Długokęcka, Oliwia Długokęcka, Sylwia Chmielewska, Patrycja Chmielewska.