20170530 120907 800x600

30 maja w Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, autorem książek oraz słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu brali udział uczniowie klas V-VI Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym oraz I klasa Gimnazjum. Pisarz na stałe mieszka i pracuje we Wrocławiu. Swoją pasję, jaką jest pisanie , odkrył mając 31 lat. Stało się to za sprawą kuzyna Krzysia, u którego chciał wzbudzić zainteresowanie czytaniem książek. Marcin Pałasz postanowił przekonać do tej pouczającej pasji swego kuzyna, tworząc opowiadania specjalnie dla niego. W taki sposób powstała jego pierwsza książka „Opowieść z krainy potworów”. Autor podkreślił, że Inspiracją dla jego utworów są często rzeczywiste wydarzenia. To obserwowane przeróżne sytuacje   wyzwalają tworzenie tych literackich historii.

Podczas spotkania panowała bardzo sympatyczna atmosfera. Pan Marcin łatwo nawiązał kontakt z dziećmi. Pisarz opowiadał o swojej twórczości, żartował. Spotkanie upłynęło w radosnej i miłej atmosferze. Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki autora i zdobyć jego autograf.

Aniela Szczypińska