IMG 1998 600x400

Dnia 25 marca 2018 roku w Janowcu Kościelnym odbyła się  uroczystość związana z Niedzielą Palmową. Liturgii przewodniczył ks. kanonik-Jacek Lubiński. Częścią uroczystości była procesja, w której podziwiać można było palmy wykonane z kolorowych kwiatów, bukszpanu, bazi, gałązek brzozy i wstążek.  Ich piękno podziwiać można w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, gdzie zorganizowano wystawę. Wszystkie palmy oceniane będą w ramach ogłoszonego „Konkursu na najpiękniejszą palmę Wielkanocną”, którego organizatorami są: Gmina Janowiec Kościelny, Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym oraz Fundacja „ ITAJ ” w Szczepkowie Borowym.

Zachęcamy do oceniania palm wielkanocnych w dwóch kategoriach-indywidualnej i grupowej. Głosować można będzie w dniach 1-2 kwietnia podczas wszystkich świątecznych Mszy św. na specjalnie przygotowanych kuponach.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 15 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym.

 SOK