IMG 0924 800x533

09.06.2019 r. mieliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć  w Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Jacka Lubińskiego proboszcza naszej parafii.

Ksiądz Kanonik Jacek Lubiński urodził się w Golubiu-Dobrzyniu, ma dwóch braci z czego jeden jest również kapłanem. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku w latach 1988-1994.

Jako wikariusz służył w Parafii Św. Józefa w Ciechanowie w latach 1994-1999, Parafii Św. Stanisława Kostki w Rypinie w latach 1999-2004, Parafii Michała Archanioła w Płońsku w latach 2004-2009, Parafii Św. Marcina  w Gostyninie w latach 2009-2011, od 2011 jest proboszczem Parafii Św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym.

Już w szkole średniej poczuł wołanie Boga do posługi kapłańskiej, a udział w rekolekcjach powołaniowych u Dominikanów oraz noce czuwań, organizowane przez duszpasterstwo z Poznania tylko go w tym utwierdziły.

Propozycja nadania Księdzu miana Kanonika w 2017 r. bardzo go zaskoczyła, ale również niezmiernie ucieszyła. Zapytany, które wspomnienie bądź wydarzenie związane z naszą parafią najbardziej utkwiło w jego pamięci, bez wątpienia odpowiedział : „ nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, było to ogromne przeżycie duchowe”. Ksiądz Jacek takich wspomnień i wydarzeń mógłby wymienić o wiele więcej, od radosnych po smutne, z tych ostatnich najbardziej przeżył śmierć Rafała-ministranta.

Ksiądz Jacek chciałby przekazać parafianom, aby w życiu ciągle na nowo odkrywali Boga i tworzyli jeszcze ściślejszą wspólnotę, żeby uczyli się słuchać Pana Boga i żeby żyli z Bogiem w swym codziennym życiu. Planuje również, aby w Parafii powstały nowe kręgi Kościoła Domowego oraz nowy męski pluton różańcowy. Marzy o nowym chodniku wokół Świątyni i sukcesywnie do tego dąży.

Niech błogosławieństwo Boże i moc Ducha Świętego towarzyszą Księdzu podczas następnych lat posługi kapłańskiej.

Marzena Borkowska