20180910 133016 800x450

W dniu 10 września grupa ze Szkoły Podstawowej z Janowca Kościelnego wyruszyła w kolejną podróż do stolicy Tatr – Zakopanego, aby wziąć udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej ‘Tatry 2018’. Po sukcesie jakim okazały się zeszłoroczne wyprawy, również i w tym roku zapisy na listę uczestników trwały zaledwie kilka dni i zakończyły się na 10 miesięcy przed podróżą.

Z racji tego, iż nie korzystamy z propozycji biur podróży, a sami dbamy o jak najlepszy harmonogram wycieczki, ustalając go we własnym zakresie dostosowując do możliwości grupy, jesteśmy elastyczni i gotowi na wszelakie modyfikacje. Grupa która w tym roku pojechała okazała się bardzo mocna fizycznie, poukładana wychowawczo, zbierająca wiele pochwał za swoje wzorowe zachowanie. Pogoda jaka towarzyszyła nam podczas tego wyjazdu – podobnie jak w latach ubiegłych – była wyjątkowa. Słońce nad naszymi głowami świeciło przez cały pobyt. To wszystko spowodowało, iż wcześniej zaplanowany harmonogram poszczególnych dni nie musiał być zmieniany i mogliśmy realizować go zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Punkt po punkcie mogliśmy odhaczać następujące miejsca: Gubałówka, Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami, Boczań, Przełęcz pomiędzy Kopami, Dolina Gąsienicowa, Czarny Staw Gąsienicowy, Dolina Kościeliska, Jaskinia Mylna, Sromowce Niżne, przełom Dunajca, Szczawnica, Sokolica, Chochołów, rowerowy szlak historyczno-przyrodniczy wokół Tatr, Termy Chochołowskie, Aquapark Zakopane.

Mieliśmy nieograniczony dostęp do sali gier i zabaw ośrodka, w którym byliśmy zakwaterowani. Organizowaliśmy we własnym zakresie rozgrywki w bilarda, piłkarzyki i tenis stołowy do późnych godzin nocnych. Skorzystaliśmy również z wyciągów na Wielką Krokiew, oraz Polanę Szymoszkową. Mieliśmy czas na spacer po Krupówkach i zakup pamiątek, jak również wysłanie kartek z pozdrowieniami do swoich najbliższych.
W czwartkowy wieczór, w przeddzień powrotu, zorganizowane zostało góralskie ognisko/grill.

Nasza grupa była wielokrotnie chwalona za zachowanie, kulturę osobistą, dyscyplinę. Bardzo miło słuchać takich słów od obcych osób, które doceniły pracę wychowawczą jaką wykonujemy z uczniami..Dla nas nauczycieli to bardzo budujące, kiedy w pozytywnym tonie o naszej młodzieży wypowiadają się napotkani ludzie.

 

Garść informacji ogólnych.
Wyjazd odbył się w dniach 10.09.2018 – 14.09.2018
Liczba uczestników: 20.

Licznik pokonanych kilometrów:
18 km na wodzie (spływ pontonowy Dunajcem)
30 km na rowerze (szlakiem historyczno-przyrodniczym wokół Tatr)
65 km na nogach (piesze szlaki turystyczne).
ok. 1700 km pojazdem.

Za rok, organizując już po raz czwarty wyjazd pod nazwą ‘Tatry 2019’, kolejny raz będziemy mieli możliwość poznawania przepięknych zakątków naszego kraju, godnie reprezentując naszą placówkę, jak również środowisko.

Wiadomym jest, iż jeden obraz jest więcej wart aniżeli tysiące słów, zwłaszcza jeżeli chodzi o obraz z pięknymi widokami w tle. A takowych mamy w swojej galerii bardzo dużo. Wszakże polskie góry są najpiękniejsze na całym świecie. Tym samym serdecznie zapraszamy do galerii 'Tatry 2018' młodzież szkolną, rodziców, jak również wszystkich tych, którzy za pośrednictwem zdjęć umieszczonych na stronie www.facebook.com/kibicujzklasa/ chcieliby wirtualnie ‘pospacerować’ po Podhalu.

 Opiekunowie wycieczki Rafał Pyra, Jacek Górny.