Szanowni Państwo:

Trwa obecnie zwiększony okres  zachorowań na  przeziębienia, grypę, w związku z powyższym przekazujemy informacje jak zmniejszyć ryzyko zachorowania i uchronić się przed chorobami

ZALECA SIĘ:

Często myj ręce –zawsze po przyjściu  do domu, jak jesteś przeziębiony

Często myj ręce używając mydła i wody.  Staranne mycie rąk usuwa wirusy i inne drobnoustroje, które znajdują się na rękach.

Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody. Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów.

Zachowaj bezpieczną odległość

Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

Jeśli jesteś  chory zostań w domu

Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zostań w domu ,  nie idź do pracy, szkoły; unikaj dużych zgromadzeń ( np. msza święta)                                                                                                      

Z poważaniem

 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nidzicy

Lek. Beata Wróblewska – Więcek

1

2

3