IMG 1189 800x533

14 czerwca był ważnym dniem dla gminy Janowiec Kościelny. W tym dniu odbyło się uroczyste zakończenie XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Małżeństwo dobre relacje, silna rodzina”.

Głównymi organizatorami Dni Rodziny są: Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego i Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”. W tym wyjątkowym dniu mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli władz na szczeblu wojewódzkim, wszystkich samorządów, wielu organizacji pozarządowych, parafii, szkół, poradni oraz mieszkańców gminy Janowiec Kościelny.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji wszystkich rodzin, a następnie obchody przeniosły się do Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym gdzie rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.

Prelekcję na temat „Komunikacja w rodzinie jako podstawa dobrych relacji” wygłosiła Pani Magdalena Żukowska – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nidzicy natomiast na temat „System prewencyjny w życiu rodzinnym” wykład wygłosił Ks. Przemysław KAWA Kawecki – radca duszpasterstwa młodzieży w Zgromadzeniu Salezjańskim. Z ogromną przyjemnością mogliśmy obejrzeć ciekawy film zrealizowany przez Młodzieżową Radę Gminy w Janowcu Kościelnym, który przedstawił nam poglądy mieszkańców gminy Janowiec Kościelny na temat małżeństwa, dobrych relacji i szczęśliwej rodziny. Opiekunami Młodzieżowej Rady w tym przedsięwzięciu byli Pani Judyta Wrzeszczyńska oraz Pan Stanisław Kazimierski – nauczyciele SP w Janowcu Kościelnym.

Wspaniałym odzwierciedleniem dobrych relacji w rodzinie był spektakl przygotowany przez mieszkańców gminy „Historia pewnego małżeństwa”, który pokazywał życie rodziny na przestrzeni wielu lat. Scenariusz do spektaklu napisała Zofia Wielgus Sekretarz gminy Janowiec Kościelny a wyreżyserowała go p.o. Kierownika Samorządowego Ośrodka Kultury Marzena Borkowska. Miłym akcentem muzycznym był koncert Zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nidzicy „Być Razem”. Po zakończeniu części artystycznej, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy przepis na szczęśliwą rodzinę oraz mógł poczęstować się przysmakami przygotowanymi przez Szkołę Podstawową im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie – Grabowie, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym oraz Stowarzyszenie BENE FIDE. Przygotowane potrawy nawiązywały do gościnności państw Unii Europejskiej (Polski, Grecji, Hiszpanii i Portugalii), stoiska zostały przygotowane dzięki funduszom z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej realizującej projekt Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.

Marzena Borkowska

 

 

Administrator danych

Administratorem Państwa danych osobowych jest Wójt Gminy Janowiec Kościelny, (dalej administrator. Można się z nim kontaktować listownie na adres: 13-111 Janowiec Kościelny 62 lub elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inspektor Ochrony Danych

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub korespondencyjne na wyżej wskazany adres.

Cele i podstawy przetwarzania

Dane będą przetwarzane w celu informowania o prowadzonej działalności Wójta Gminy Janowiec Kościelny, co jest prawnie uzasadnionym interesem administratora, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO.

Czas przechowywania danych

Dane osobowe w zakresie wizerunku będą przetwarzane do czasu osiągnięcia celu, do którego zostały zebrane lub po uwzględnieniu Państwa sprzeciwu.

Nieopublikowany materiał zostanie usunięty w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia jego utrwalenia.

Odbiorcy danych

Dane będą opublikowane na stronie internetowej Gminy Janowiec Kościelny; odbiorcą będzie każda osoba, która zapozna się ze zdjęciem lub zapisem filmowym.

Przysługujące prawa

W związku z przetwarzaniem danych przysługuje Państwu:

  • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do sprzeciwu wobec takiego przetwarzania;
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.