20160712 114806 800x450

Nowa Wieś Dmochy-12 lipca 2016 r.


O tym, że aktywnie spędzony czas to nie tylko wysiłek fizyczny, ale również dawka relaksu i rozrywki przekonały się dzieci z sołectwa Nowa Wieś Dmochy.
Oprócz konkurencji sportowych były również  plenerowe zajęcia teatralne. Kierownik SOKSiR- Pani Marzena Borkowska wystąpiła w roli charakteryzatora, choreografa i reżysera. Dzieci chętnie poddawały się zabiegom i z odpowiednio umalowanymi buziami grały role kotów dachowych. Inni z chęcią przemieniali się w piratów. Śmiechu było przy tym dużo,  dzieci bardzo wczuły się w  odgrywane role i dumnie prezentowały układy taneczne.
Kiełbaski z grilla, a na deser lody to atrakcje kulinarne tego spotkania, w którym świetnie bawili się również dorośli.
Podziękowania dla Pani sołtys Marzeny Płoskiej i Pani Marianny Malinowskiej-radnej Gminy za pomoc przy organizacji tego udanego wakacyjnego spotkania w sołectwie .

 Zofia Wielgus

SMOLANIADA - 17 LIPCA 2016r.

17.07.2016r. w miejscowości Smolany – Żardawy odbyła się impreza pod tytułem „SMOLANIADA” zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pod Gajem”. Pani Agnieszka Podowska serdecznie przywitała przybyłych gości, mieszkańców i najmłodszych uczestników imprezy. Jako pierwsze odbyły się warsztaty z ROBOTYKI. Kolejnym punktem spotkania były zajęcia przeprowadzone przez pracowników SOKSiR, m.in. zabawa z chustą animacyjną, malowanie twarzy, zajęcia taneczne i sportowe w których dzieci chętnie brały udział.

SOKSiR