DSCF4360 800x600

Złote obrączki- Jubileusze w Gminie Janowiec Kościelny”

13 listopada 2016 roku obchodzono Jubileusze Małżeńskie. Dla pięciu par małżeńskich były to Złote Gody, dwie świętowały Diamentowe Gody,
a sześć par Srebrne Gody.

Uroczystość poprzedzona była Mszą Św., którą celebrował ksiądz Jacek Lubiński-Proboszcz Parafii. Dalsza cześć uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym, którą odpowiednio na tę okoliczność udekorowano.

Wszystkich zebranych serdecznie przywitała Pani Marzena Borkowska-Kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury , dziękując za przybycie przede wszystkim Jubilatom, którzy byli bohaterami tej uroczystości. Przybyli również członkowie rodzin zacnych Jubilatów oraz przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa.

Ciepłe słowa do zacnych Jubilatów skierowała Pani Bożena Grochala-Wójt Gminy, która powiedziała m.in. „Szanowni Jubilaci! Minęło 50, 60 i 25 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los, kiedy złączeni uczuciem i wzajemna ufnością powiedzieliście sobie słowo „TAK” i włożyliście obrączki. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem.
Z Państwa wspólnego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub wybiorą wspólnotę małżeńską…… „Przeżyte wspólne lata przez Państwa, to wspaniały przykład do naśladowania dla dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wieloletnim małżeństwem i wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie Państwo, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. To właśnie dlatego Jubileusze Diamentowych, Złotych i Srebrnych Godów cieszą się w naszej Gminie i Parafii tak wielkim poważaniem i szacunkiem społecznym”.

Pani Wójt złożyła serdeczne życzenia , zwracając się do zacnych Jubilatów: „ Z tak miłej okazji, Jubileuszu Państwa pożycia małżeńskiego- 60,50 i 25-lecia składam Wam Drodzy Jubilaci w imieniu samorządu gminnego i własnym serdeczne gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej wspólnej drogi życia oraz niepodważalny dowód, że miłość, tolerancja, szacunek i wzajemne porozumienie jest solidnym fundamentem przy budowie domu rodzinnego, który przetrwał tyle lat i trwać będzie jeszcze długo. W imieniu władz samorządowych życzę, aby Państwa miłość trwała jeszcze przez wiele szczęśliwych i pogodnych lat, w dobrym zdrowiu i zadowoleniu. Życzę wszystkiego najlepszego. Swoje wystąpienie pragnę zakończyć słowami Ojca Świętego Benedykta XVI, który powiedział:

Kochać kogoś to coraz bardziej współmyśleć i współpracować, chcieć tego samego, patrzeć w tym samym kierunku”. Pamiętajcie Państwo Jubilaci o tych pięknych i wymownych słowach, jak również o tym, że ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją, więc kochajcie się mocno i żyjcie długie lata” .

Ceremonię honorowania rozpoczęto od Jubilatów obchodzących 50-lecie pożycia w związku małżeńskim.

Pani Wójt –Bożena Grochala , wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy-Panem Zbigniewem Ambrozińskim dokonali wręczenia medalu, który nadał Jubilatom Prezydent RP. Medale , pamiątkowe dyplomy i listy gratulacyjne, w tym od Biskupa Diecezji Płockiej- Piotra Libera otrzymali Państwo: Danuta i Kazimierz Grzybowscy z Zaborowa, Marianna i Stanisław Malinowscy z Krusza, Krystyna i Jan Moszczyńscy ,Teresa i Mirosław Szypulscy-obie pary ze Starych Połci.

( Na uroczystość nie mogli dotrzeć osobiście Państwo Halina i Michał Miecznikowscy ze Szczepkowa Zalesia, których Pani Wójt uhonorowała osobiście w Ich domu).

Kolejną   parą,   która  może  pochwalić  się  jeszcze  większym  dorobkiem  małżeńskim  byli Państwo Monika i Stanisław Wasiłowscy 
z miejscowości Miecznikowo-Sowy, którzy świętowali 60-lecie czyli Diamentowe Gody. Zacnym Jubilatom wręczono listy gratulacyjne, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Drugą z par obchodzących ten zacny Jubileusz tj. Państwa Irenę i Kazimierza Sobotkę z Waśniewa Grabowa, Pani Wójt odwiedziła osobiście w Ich domu.

Jubilaci obchodzący Diamentowe i Złote Gody otrzymali również upominek- ciepły i przytulny koc, który z racji nadchodzącej zimy na pewno się przyda.

Podczas uroczystości uhonorowano również 6 par, które obchodziły Srebrne Gody. Byli to Państwo: Barbara i Krzysztof Fydrych, Jolanta
i Dariusz Gołębiewscy-obie pary z miejscowości Jabłonowo-Maćkowięta, Teresa i Bogdan Kownaccy z Połci Młodych, Joanna
i Ireneusz Szczypińscy z Janowca Kościelnego, Danuta i Marek Szulczak z miejscowości Jabłonowo-Dyby oraz Państwo Małgorzata
i Jarosław Tańscy z Połci Młodych.
Oprócz dyplomów, listów gratulacyjnych i kwiatów Jubilaci otrzymali również filiżanki, aby móc wspólnie zasiadać do aromatycznej kawy.

W trakcie uroczystości swoimi występami czas umilili: Janowiecki Teatr Tańca oraz rodzimy Zespół Pobożanki. Dzieci zaprezentowały ciekawy układ taneczny, a Pobożanki zaśpiewały znane i lubiane przeboje, w tym „ Przeżyłam z Tobą tyle lat ” z repertuaru Krystyny Giżowskiej.

Na koniec był oczywiście szampan i okazały tort dla wszystkich uczestników uroczustości. Zacni Jubilaci usłyszeli również słynne STO LAT.

Zofia Wielgus