IMG 0311 800x533

25.05.2019r Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym po raz  IV zorganizował Janowiecki Bieg Rodzinny o Puchar Wójta Gminy, połączony z obchodami Dnia Dziecka. Impreza odbyła się przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym oraz Szkołą Podstawową im. Zawiszy Czarnego w  Waśniewie – Grabowie w ramach XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny.

Wydarzenie skierowane jest głównie do rodzin i dzieci. Trasa biegu była przyjemna a poziom jej trudności był dostosowany do każdego zawodnika niezależnie od wieku.

Celem imprezy jest, jak co rok, zaszczepienie zdrowego stylu życia poprzez sport, integracja środowisk w rożnych grupach wiekowych a przede wszystkim świetna zabawa i spędzenie aktywnie czasu wolnego z najbliższymi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pokonania trasy, a najlepszymi okazali się:

W kategorii klas  0-III miejsca:

I miejsce – Hanna i Wojciech Koszewscy

II miejsce – Olaf Pulkowski i Dawid Zieliński

III miejsce – Kacper i Bartosz Suchowiej

W kategorii klas IV-VI: :

I miejsce – Tomasz i Paweł Antczak

II miejsce – Cyprian Głowacki i Maksymilian Murzynowski

III miejsce – Oliwia i Aleksandra Sadowskie

W kategorii klas VII - VIII i Gimnazjum:

I miejsce – Mateusz i Daniel Tejs

II miejsce – Dawid i Oliwia Sarbiewscy

III miejsce – Marek i Krzysztof Chmielewscy

Nagrodę otrzymała również najmłodsza uczestniczka biegu – 3 letnia Lena Szczepkowska.

Wszyscy startujący dostali na mecie pamiątkowe medale. Na zwycięzców, oprócz pucharów czekały atrakcyjne nagrody. Po zakończonym biegu, na wszystkich czekały punkty sprawnościowe, po zaliczeniu których,  każdy uczestnik dostawał drobny upominek. Każdy mógł posilić się pyszną kiełbaską z grilla.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Banku Spółdzielczego Oddział w  Janowcu Kościelnym – Pana Cezarego Przemysława Szewczyk za zorganizowanie drobnych nagród i upominków, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i obsłudze Szkół z Gminy Janowiec Kościelny za pomoc i zaangażowanie podczas imprezy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowcu Kościelnym za ogromne wsparcie imprezy i za to że na naszych strażaków zawsze możemy liczyć ;)

To był naprawdę dobrze spędzony czas. Zapraszamy na kolejny V Janowiecki Bieg Rodzinny o Puchar Wójta Gminy Janowiec Kościelny za rok.

Marzena Borkowska