IMG 6227 600x450

26 lutego Wójt Gminy Janowiec Kościelny wspólnie z Panią Kierownik SOK, uczestniczyły w pięknej uroczystości z okazji 90. urodzin i 50-lecia działalności naukowej Pana Profesora Ryszarda Juszkiewicza, na zaproszenie Rektora i Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i Mławie. Pan Profesor jest inicjatorem i współtwórcą tej szkoły, w której przez 4 lata był prorektorem i wykładowcą historii.

W imieniu społeczności Gminy Janowiec Kościelny i własnym Panie przekazały serdeczne gratulacje i życzenia wraz z kwiatami i widokiem Gminy, na którym został umieszczony napis „Gmina Janowiec Kościelny, dziękujemy, pozdrawiamy i zapraszamy”. Pan Profesor otrzymał też album województwa warmińsko-mazurskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Jan Maria Jackowski, Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Kierownictwo i Profesorowie PWSZ, Samorządowcy z powiatu mławskiego i miasta Mława, z Gminy Janowo i Janowiec Kościelny. Był też kan. prof. dr hab. Michał Marian Grzybowski, Profesor Benon Dymek i wielu innych dostojnych gości. Niektórzy byli i są aktywnymi uczestnikami naszych Seminariów Historycznych.