IMG 2346 800x533

Wakacje czas start! Tradycyjnie rozpoczęcie wakacji z Samorządowym Ośrodkiem Kultury odbyło się na świeżym powietrzu. Nie zabrakło gier, zabaw, ogniska oraz cudownej letniej atmosfery. Przy wspaniałej pogodzie uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe, celnego oka podczas zabawy „rzut do celu” jak również gry w bulle. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością współpracy i szybkością reakcji podczas gry terenowej „Pogoń za przemytnikami”. To był bardzo udany pierwszy dzień wakacji z SOK. Zapraszamy do korzystania z atrakcji przygotowanych przez Samorządowy Ośrodek Kultury, zaktualizowany plan wypoczynku znajduje się na stronie internetowej gminy Janowiec Kościelny oraz na Facebooku.

 

 "CZYSTA ZIEMIA W OBIEKTYWIE"

Ochrona środowiska zaczyna się od sprzątania własnego podwórka. Takie przesłanie kieruje Samorządowy Ośrodek Kultury  do uczestników zajęć „Czysta Ziemia w obiektywie” zorganizowanych w ramach projektu „Drzewa żyją, oddychają, szanuj zieleń tlen nam dają” realizowanego przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.  Na wstępie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób segregować śmieci, dlaczego jest to ważne oraz co każdy z nas może zrobić dla ochrony środowiska. Mowa była o tym, jak bardzo zaśmiecona jest ziemia i jakie mogą być tego konsekwencje.  Następnie uczestnicy zajęć udali się do lasu za stadionem gminnym w Kucach, by zobaczyć, jak bardzo nie dbamy o piękno przyrody nas otaczającej. Uwieczniliśmy to na zdjęciach, po czym  dzieci same wybrały miejsca, które chciałyby posprzątać i z fotografować już czysty, piękny las.  Podczas tego spotkania zrodziło się sporo wniosków i tematów, związanych z ochroną środowiska. Na tej podstawie, po powrocie, stworzyliśmy piękne rysunki, obrazujące ochronę środowiska i jej piękno.  Mamy nadzieję, że takie działania posłużą w przyszłości do zapobiegania wyrzucaniu śmieci i innych odpadów do lasów.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

Piątek (12.07) był to kolejny aktywnie spędzony dzień na Orliku w Janowcu Kościelnym. Na dzieci czekały różne konkurencje sportowe i sprawnościowe tj.: tor przeszkód, zabawa w chłopka, turniej tenisa i inne zabawy. Po kilku godzinach spędzonych na świeżym powietrzu, udaliśmy się do sali Samorządowego Ośrodka kultury gdzie dzieci grały w kalambury

 

WYJAZD NA BASEN DO CHORZEL

Tradycyjnie jak co roku w ramach wypoczynku letniego dzieci i młodzieży odbył się wyjazd na basen.  Uczestnicy bardzo chętnie korzystali  z wielu wodnych atrakcji: basenów, jacuzzi, biczy wodnych oraz zjeżdżalni. Celem wyjazdu było zaprezentowanie uczestnikom alternatywnej a zarazem aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Ruch to zdrowie, pamiętajmy o tym każdego dnia.

 

AKADEMIA TAŃCA – ZAJĘCIA TANECZNE

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym odbyły się kolejne zajęcia taneczne w ramach wypoczynku letniego.

Taniec - doskonale rozwija koordynację ciała u najmłodszych, powiększa zakres pracy poszczególnych części i rozwija świadomość ruchu. Dzięki poszczególnym ćwiczeniom w tej technice dzieci uzyskują większą elastyczność ciała, pracują nad rozciągnięciem i plastycznością ruchu. Dzieci uczestniczące w zajęciach uczą się samodzielności, odpowiedzialności i dyscypliny, a także współpracy w grupie.  

 

Marzena Borkowska

AKADEMIA KREATYWNYCH - WARSZTATY METODĄ „DECOUPAGE”.

            W dniu 08.08.2019r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym odbyły się warsztaty artystyczne polegające na zaprezentowaniu uczestnikom techniki zdobienia metodą decoupage.

            Rękodzieło przy wykorzystaniu decoupage jest popularne już od kilku lat. Polega ono na dekorowania przedmiotów. Za pomocą tej techniki można "dać drugie życie" starym meblom, niepotrzebnej butelce, ozdobić szkatułkę, czy stworzyć piękną biżuterię.

            Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Janowiec Kościelny. Osoby prowadzące warsztaty zainspirowały wszystkich uczestników - młodszych i starszych - do realizacji ciekawych pomysłów na ozdoby. Warsztaty przybliżyły w przystępny sposób metodę decoupage, co pozwoliło na rozwijanie umiejętności artystycznych uczestników w przyjemnej atmosferze.

            Kolejne zajęcia decoupage już niebawem. Zapraszamy!

 

ZABAWA DYSKOTEKOWA !

            W dniu 10.08.2019r. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyła się zabawa dyskotekowa, w której uczestniczyły dzieci z gminy Janowiec Kościelny. Pracownicy SOK przygotowali dla wszystkich wiele ciekawych zabaw integracyjnych i konkursów, które uatrakcyjniły spędzony tam czas.

            Oprawę muzyczną na zabawie zapewnił Radosław Szulc - absolwent Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym.


WARSZTATY : EBRU, MALOWANIA NA PIANCE ATRAMENTEM ORAZ DECOUPAGE”

 W dniu 19 sierpnia 2019 r. Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym odbyły się warsztaty metodami: ebru, malowanie atramentem na piance oraz decoupage.

 Ebru to turecka sztuka malowania na wodzie. Obraz najpierw zostaje namalowany farbami na powierzchni wody, a następnie przy użyciu wykałaczek tworzy się kompozycję, którą przenosi się na kartkę papieru.

 Metoda malowania na piance polega na rozprowadzeniu pianki na płaskiej powierzchni. Następnie na tak przygotowane podłoże nanosimy kilka kropli atramentu w różnych kolorach. Wykałaczką robimy wzory i odbijamy rysunek na kartce.

 Decoupage to znana -dzięki wcześniejszym warsztatom- metoda zdobienia przedmiotów przy pomocy ozdobnego papieru.

 Warsztaty to forma aktywności, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych z Gminy Janowiec Kościelny. Rękodzieło, przedstawiane w przystępny sposób, pozwala na rozwijanie zmysłu artystycznego niezależnie od wieku uczestników.

Samorządowy Ośrodek Kultury

 

 Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku"