IMG 7883 800x533

12 stycznia 2020 roku w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pąńskiego w Janowcu Kościelnym odbył się kolejny Koncert Kolęd i Pastorałek.

Samorządowy Ośrodek Kultury wspólnie z Proboszczem Parafii -ks. kanonikiem Jackiem Lubińskim od lat kultywują w ten sposób zwyczaj śpiewania kolęd. Jest to wiekowa tradycja, nierozerwalnie związana z okresem Świąt Bożego Narodzenia, a śpiewane kolędy wprowadzają nas w nastrój radości.

Dziękujemy wykonawcom: Ani Kołacz, Aleksandrze Pszczółkowskiej, Natalii Szczepkowskiej oraz Weronice Podowskiej- laureatkom Konkursu Kolęd, jaki co roku odbywa się  w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie.

Jaka jest historia kolęd i pastorałek przejrzyście opowiada autor artykułu zamieszczonego na stronie internetowej, do przeczytania którego zachęcamy

https://www.polskatradycja.pl/folklor/swieta/zimowe/586-prezenty-koledy.html

SOK

 

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku"