P1180477 800x533

  

Wychowanie młodego pokolenia to trudne zadanie. W procesie tym często odwołujemy się do historycznych wzorców, do osób których życie może być przykładem. Bez wątpienia św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży do takich osób należy. 

            Dnia 15 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Janowcu Kościelnym uczestniczyli w pielgrzymce do Rostkowa. Autokarem udaliśmy się do Przasnysza- miejsca chrztu św. Stanisława. Przed wyjściem sprzed kościoła, w którym ochrzczony był św. Stanisław Kostka, uczestnicy pielgrzymki mogli zobaczyć nowy mural  ze świętym, wykonany na ścianie budynku parafii św. Wojciecha. Wymowna twarz św. Stanisława Kostki  "spoglądała"  na grupy udające się  do Rostkowa-  miejsca narodzin i życia  patrona. Na miejsce wchodziliśmy w rzęsistym deszczu. Przed kościołem witał nas śpiew zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku.

Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji płockiej  Mirosław Milewski. W modlitwach zawierzyliśmy naszą parafię, szkołę, nauczycieli i wychowawców oraz intencje z którymi przyszliśmy.

Obecna, 36. pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa  odbyła się pod hasłem "Kostka znaczy więcej"

            Dyrekcja, opiekunowie i uczniowie dziękują Pani Wójt- Bożenie Grochala za udostępnienie nam autokaru, a Księdzu Kanonikowi - Jackowi Lubińskiemu za duchową opiekę.

Opiekunom P. Elżbiecie Kownackiej, P. Karolinie Wrzeszczyńskiej, Dominice Jabłońskiej oraz P. Ewie Pszczółkowskiej i Państwu Jabłońskim składamy podziękowania  za pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki.

A. Piotrkowska