13438802 1290532270976631 5929788802068492458 n 800x600 indeks

18 czerwca 2016 r. sołectwo Napierki, na czele z sołtysem Panem Bogdanem Nazarem zorganizowało wspólną wycieczkę. Do udziału w wyjeździe przyłączyły się osoby z sąsiedniego sołectwa Powierż. Wyjazd rozpoczął się od rejsu statkiem pasażerskim po Jeziorze Nidzkim. Jezioro uważane jest za jedno z najpiękniejszych jezior na Mazurach. Następnie wszyscy udali się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Pobyt w Parku był zarówno atrakcją jak i ciekawą lekcją przyrody dla uczestników. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe było wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Zwiedzanie Parku odbyło się pod opieką przewodnika, który opowiadał o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Po wyczerpującym dniu uczestnicy pełni wrażeń wrócili z zadowoleniem do swoich domów.

Wyjazd miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców sołectwa. Spełnił także funkcję integracyjną.

Zadanie pn. „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi” zostało zrealizowane w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, pozyskanego przez Gminę Janowiec Kościelny na wniosek sołectwa Napierki oraz środkom pozyskanym od Sponsorów. Pan Sołtys serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli Jego projekt finansowo.

Monika Ławicka