kniga

9 czerwca 2016 r. w trakcie XXVII WIOSNY LITERATURY W GOŁOTCZYŹNIE odbyła się promocja nowej poetyckiej książki Pani Barbary Krajewskiej pt. „Ziarna Miłości”.
    W promocji uczestniczyła Wójt Gminy Bożena Grochala, która w imieniu Samorządu Gminy Janowiec Kościelny przekazała serdeczne gratulacje. Podkreśliła, że reprezentuje Gminę, w której Pani Basia się urodziła, wychowała i której jest stałą mieszkanką do chwili obecnej. Dodała, że w twórczości Pani Basi tak wiele miejsca zajmuje Gmina Janowiec Kościelny i jej mieszkańcy.
    Pani Wójt mówiła, że wiersze gminnej Poetki cechuje prostota i przejrzystość i dlatego są zrozumiałe dla każdego czytelnika, co jest bardzo ważne, szczególnie w dzisiejszym konsumpcyjnym i zabieganym świecie. Dzisiaj brakuje nam czasu na zadumę nad sensem i celem życia, a poezja Pani Basi zmusza nas do refleksji, zamyślenia i zastanowienia.
    W imieniu Wspólnoty Samorządowej Pani Wójt wyraziła wdzięczność za to, że Pani Basia swoją twórczością tak pięknie uczy miłości do Boga, do drugiego człowieka i do Ojszczyzny, tej którą jest Polska i do tej małej Ojczyzny, którą jest Gmina Janowiec Kościelny.
    Za wszelkie dobro, w szczególności za piękną poezję Pani Wójt przekazała w imieniu wszystkich Mieszkańców Autorce serdeczne podziękowania. Odczytała też list gratulacyjny, przygotowany z tej okazji oraz przekazała wiązankę kwiatów jako symbol samorządowej wdzięczności.

pismo

Nie zabrakło też podziękowań dla Osób,  które pomagały Pani Basi Krajewskiej w przygotowaniu i wydaniu książki oraz dla Organizatorów Spotkania poświęconego promocji, którymi byli:
- Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Oddział w Gostyninie
- Powiatowe Centrum Kultury, Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie
- Związek Literatów na Mazowszu.