SAM 0779

W sobotę 12 marca 2016 r. Panie z terenu Gminy Janowiec Kościelny po raz kolejny pojechały do Olsztyna, aby skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Badania przeprowadzono w Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii w ramach akcji pod hasłem "Dzień Zdrowia Kobiet- Badam się więc mam pewność", która miała na celu promowanie bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych w ramach populacyjnych programów oraz uświadomienie społeczeństwu jak ważna jest profilaktyka onkologiczna w życiu kobiety. W badaniu wzięło udział 48 mieszkanek Gminy.

W tym dniu Panie mogły skorzystać również z przygotowanych atrakcji: występu chóru szpitalnego, pomiarów ciśnienia i poziomu cukru we krwi, wyrobienia dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, a także wykonania makijażu i skorzystania z porad kosmetycznych. Przygotowany był także słodki poczęstunek.

W drodze powrotnej Panie zjadły pyszny obiad w Zajeździe Jagiełek w Olsztynku. Z okazji zbliżających się imienin uczestniczki złożyły życzenia obecnym Bożenom i Krystynom, w tym Pani Wójt Bożenie Grochala, która została obdarowana bukietem kwiatów. Nie zabrakło także tradycyjnego „sto lat”.

Wszystkie uczestniczki, były bardzo zadowolone z wyjazdu - w radosnej atmosferze wróciły do domu, obiecując sobie częstsze spotkania w tak miłym i sympatycznym gronie.

                                                                                     Monika Ławicka