Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna  w Nidzicy

i Biblioteka Publiczna w Janowcu Kościelnym

zapraszają na sztukę

pt. Blaha i Vrchlicka

w dniu 29 czerwca 2017 r. (czwartek)

o godz. 1700

(Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym)

WSTĘP WOLNY

 

Mirko Stieber „BLAHA I VRCHLICKA”

Liryczna komedia czeskiego autora o tęsknocie za miłością dwojga samotnych ludzi. Maria Vrchlicka to zakompleksiona telefonistka skrywająca się przed światem za grubymi szkłami okularów. Antoni Blaha, mężczyzna mocno poturbowany przez życie, pracuje jako kasjer na dworcu kolejowym, a w wolnym czasie jest częstym gościem piwiarni. Oboje mijają się w codzienności małego miasteczka, aż któregoś dnia kobieta, w akcie desperacji decyduje się złożyć mężczyźnie niecodzienną propozycję…

Subtelny, przewrotny dowcip, zwyczajność ukazana w ukrytym między słowami wymiarze nadzwyczajności, ciepłe, pełne empatii portrety bohaterów pozwalają uczestniczyć w perypetiach Marii i Antoniego z wyrozumiałym śmiechem i wzruszeniem.

Czytają: Katarzyna Kropidłowska i Artur Steranko

20170513 203406 800x600

W sobotę (13 maja) w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie odbyła się VI edycja Festiwalu Tańca Show The Flow w którym udział wziął Janowiecki Teatr Tańca.

W festiwalu wzięło udział oprócz JTT 14 formacji tanecznych: Luzik, Lollipops, Lil Monsters, Lala Dance,Swag, Blow Up, Revolution, Firefly, ArtDance, InMotion, Fresh Flow, Crazy Ladies, Actus, FitDance.

Janowiecki Teatr Tańca zaprezentował się rewelacyjnie, był to ich pierwszy występ na tego typu imprezie. Dzięki takim inicjatywom tancerze zdobywają nowe doświadczenia sceniczne, które zaowocują w dalszej ich karierze tanecznej.

SOK

zdjęcia: : http://dzialdowo.wm.pl, oraz SOK

 

DSC 0489 800x396

18- urodziny są zawsze wyjątkowe, nawet po latach je pamiętamy i często wspominamy. Być może częścią tych wspomnień będzie zorganizowana uroczystość dla młodych Mieszkańców, którzy urodzili się w 1999 roku , a w roku 2017 obchodzą szczególny Jubileusz.

23 kwietnia 2017 roku taka uroczystość odbyła się w Gminie Janowiec Kościelny.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. celebrowanej przez Proboszcza Parafii Św. Jana Chrzciciela- Księdza Kanonika Jacka Lubińskiego. Ksiądz Proboszcz nawiązał do obchodzonego Dnia Miłosierdzia Bożego, życząc młodym Jubilatom łask w dorosłym życiu.

Kolejna część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Janowcu Kolejnym. Po oficjalnym powitaniu wszystkich zgromadzonych, wśród których byli rodzice Jubilatów, krewni, znajomi – w imieniu wspólnoty samorządowej, życzenia złożyła Pani Bożena Grochala-Wójt Gminy. W skierowanych do młodzieży słowach usłyszeć można było życzenia zdrowia, szczęścia , zrealizowania życiowych planów i wszelkich łask. Pani Wójt nawiązała także do słów Św. Jana Pawła II , który miał niezwykle dobry kontakt z młodzieżą. Jego słowa są nadal aktualne i zawierają cenne wskazówki. Warto z nich korzystać w dorosłym życiu, doświadczając przy tym radości i miłości.

Przed życzeniami były też informacje o prawach i obowiązkach jakie nabywa się z chwilą uzyskania pełnoletności, które przekazała prowadząca tę uroczystość-Pani Monika Ławicka.

Miłym akcentem był występ wokalny Pani Joanny Krajewskiej- Mieszkanki Gminy Janowiec Kościelny, która zaśpiewała trzy utwory. Wcześniej, zebrani mogli obejrzeć występ Janowieckiego Teatru Tańca, prowadzonego w Samorządowym Ośrodku Kultury przez Panią Marzenę Borkowską.

Nie mogło oczywiście zabraknąć urodzinowego tortu, którym częstowano wszystkich zebranych. Rozbrzmiało tradycyjne „ 100 LAT”.

18- latkowie zostali uhonorowani okazjonalnymi dyplomami. Aktu ceremonii dokonywali-Ksiądz Kanonik Jacek Lubiński-Proboszcz Parafii, Przewodniczący Rady Gminy Janowiec Kościelny- Pan Zbigniew Ambroziński oraz Pani Bożena Grochala-Wójt Gminy.