IMG 0844 800x533

29 kwietnia przebiegł pod hasłem aktywności fizycznej seniora. Uniwersytet Trzeciego Wieku z Nidzicy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nidzicy zorganizował II Nidzicką Senioriadę, na której nie mogło zabraknąć Klubu Seniora „Niezapominajka” działającego przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym. Już po raz drugi mieliśmy ogromną przyjemność brać udział w tak wspaniałej imprezie o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Na zawodników czekało szereg przygotowanych stacji sportowych tj.: nordic walking, turniej boule, tor rowerowy, tor sprawności seniora, bieg na 60 metrów, ergometr wioślarski, wspinaczka górska, wyciskanie odważnika.

 Nasze wspaniałe zawodniczki z Klubu Seniora wypadły znakomicie zajmując :

I miejsce – wyciskanie odważnika – Pani Jolanta Rama

III miejsce – wyciskanie odważnika – Pani Teresa Milewska

II miejsce – tor rowerowy – Pani Teresa Milewska

III miejsce – tor rowerowy – Pani Halina Wacikowska

II miejsce – wspinaczka górska – Pani Jolanta Rama

III miejsce – nordic walking – Pani Halina Wacikowska

IV miejsce -  nordic walking – Pani Ryszarda Lipińska

W klasyfikacji ogólnej zajęłyśmy zaszczytne III miejsce. Brawa dla naszych zawodniczek i ogromne gratulacje dla organizatorów za zorganizowanie tak cudownego spotkania, dzięki któremu podczas zdrowej rywalizacji mogliśmy świetnie się bawić, miło spędzić czas i zintegrować się ze środowiskiem seniorów z naszego powiatu. Miejmy nadzieję, że za rok poprawimy nasze wyniki, tym bardziej, że III Senioriada odbędzie się  w Janowcu Kościelnym.

Marzena Borkowska

 

IMG 0311 800x533

25.05.2019r Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym po raz  IV zorganizował Janowiecki Bieg Rodzinny o Puchar Wójta Gminy, połączony z obchodami Dnia Dziecka. Impreza odbyła się przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym oraz Szkołą Podstawową im. Zawiszy Czarnego w  Waśniewie – Grabowie w ramach XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny.

Wydarzenie skierowane jest głównie do rodzin i dzieci. Trasa biegu była przyjemna a poziom jej trudności był dostosowany do każdego zawodnika niezależnie od wieku.

Celem imprezy jest, jak co rok, zaszczepienie zdrowego stylu życia poprzez sport, integracja środowisk w rożnych grupach wiekowych a przede wszystkim świetna zabawa i spędzenie aktywnie czasu wolnego z najbliższymi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pokonania trasy, a najlepszymi okazali się:

W kategorii klas  0-III miejsca:

I miejsce – Hanna i Wojciech Koszewscy

II miejsce – Olaf Pulkowski i Dawid Zieliński

III miejsce – Kacper i Bartosz Suchowiej

W kategorii klas IV-VI: :

I miejsce – Tomasz i Paweł Antczak

II miejsce – Cyprian Głowacki i Maksymilian Murzynowski

III miejsce – Oliwia i Aleksandra Sadowskie

W kategorii klas VII - VIII i Gimnazjum:

I miejsce – Mateusz i Daniel Tejs

II miejsce – Dawid i Oliwia Sarbiewscy

III miejsce – Marek i Krzysztof Chmielewscy

Nagrodę otrzymała również najmłodsza uczestniczka biegu – 3 letnia Lena Szczepkowska.

Wszyscy startujący dostali na mecie pamiątkowe medale. Na zwycięzców, oprócz pucharów czekały atrakcyjne nagrody. Po zakończonym biegu, na wszystkich czekały punkty sprawnościowe, po zaliczeniu których,  każdy uczestnik dostawał drobny upominek. Każdy mógł posilić się pyszną kiełbaską z grilla.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Banku Spółdzielczego Oddział w  Janowcu Kościelnym – Pana Cezarego Przemysława Szewczyk za zorganizowanie drobnych nagród i upominków, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i obsłudze Szkół z Gminy Janowiec Kościelny za pomoc i zaangażowanie podczas imprezy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowcu Kościelnym za ogromne wsparcie imprezy i za to że na naszych strażaków zawsze możemy liczyć ;)

To był naprawdę dobrze spędzony czas. Zapraszamy na kolejny V Janowiecki Bieg Rodzinny o Puchar Wójta Gminy Janowiec Kościelny za rok.

Marzena Borkowska

 

IMG 0250

IMG 0246

26 kwietnia 2019 roku odbyła się uroczystość związana z uzyskaniem pełnoletności przez Mieszkańców Gminy Janowiec Kościelny, którzy urodzili się w 2001 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. celebrowanej przez Proboszcza Parafii Św. Jana Chrzciciela- Księdza Kanonika Jacka Lubińskiego, który skierował dla młodych Jubilatów życzenia oraz duchowe przesłanie.

Kolejna część uroczystości odbyła się na plebanii Księdza Kanonika Jacka Lubińskiego.Po oficjalnym powitaniu wszystkich zgromadzonych w imieniu wspólnoty samorządowej, życzenia złożył Wójt Gminy Janowiec Kościelny Pan Piotr Rakoczy oraz przewodnicząca Rady Gminy Pani Marianna Malinowska. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Ewelina Mierzejewska przybliżyła najważniejsze informacje o prawach i obowiązkach wynikających z unormowań prawnych po uzyskaniu pełnoletności.

Nie mogło oczywiście zabraknąć urodzinowego tortu. 18- latkowie otrzymali okazjonalne dyplomy oraz niespodzianki w postaci kart podarunkowych.

Marzena Borkowska