Artykuły z kategorii

Kultura

WYJAZD EKOLOGICZNY DO KAMPINOSKIEGO PARK…

19-09-2019

21.08.2019r. odbył się wyjazd ekologiczny do Kampinoskiego Parku Narodowego organizowany w ramach projektu „Drzewa żyją, oddychają szanuj zieleń tlen nam dają” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...

Więcej

Polityka Społeczna

Świadczenie wychowawcze/ Punkty przyjmow…

23-03-2016

Świadczenie wychowawcze Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka...

Więcej

DSCF1747 320x240   ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY PIEŚNI "POBOŻANKI"

 

Zespół folklorystyczny pieśni „Pobożanie” powstał na bazie historii, tradycji, tożsamości kulturowej Północnego Mazowsza w roku 2005.

Od sierpnia 2013 r. reaktywowany po roku zawieszenia, o nieco odmienionym składzie i zmienionej nazwie na „POBOŻANKI”.

Odmieniony zespół zaprezentował się z powodzeniem świetnym występem naokolicznościowej imprezie Dzień Weterana i Gminnym święcie Pieczonego Ziemniaka'2013r. w Janowcu Kościelnym.

Nowy skład zespołu to:

4 wokale: Barbara Kasperska, Ryszarda Lipińska, Małgorzata Tańska, Judyta Wrzeszczyńska i muzyk Paweł Waleriański.

Pobożanki” swoim repertuarem popularyzują i kultywują miejscową kulturę, tradycje ludowe. Zespół wykonuje głównie stare pieśni Północnego Mazowsza. W repertuarze mają także pieśni okolicznościowe, biesiadne i patriotyczne.

Pobożanki” to zespół folklorystyczny realizujący działalność artystyczną w Samorządowym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Janowcu Kościelnym, rozwijający swój repertuar śpiewaczy o nowe pieśni o różnej tematyce, udoskonalający umiejętności wokalne (emisję głosu, ortofonię), rozwijający własne talenty, wzbogacający swoją osobowość dzięki muzyce, która jest ich nie tylko pasją, hobby ale także swoistą terapią.

Swoim występem chętnie wzbogacą program każdej imprezy.

Kontakt: SOKSiR w Janowcu Kościelnym, tel. 89 626 20 89